29.07.2017 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısı

1- Derneğimizin 29.07.2017 tariihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim ENGİN‘in oda  seçimlerine katılabilmek amacı ile Yönetim kurulu Üyeliğinden istifa etmesi nedeniyle, Yönetim Kurulu yeni görev dağılımı yapmıştır.

Buna göre;

Mesut ÖZER Yönetim Kurulu Başkanı

Settar YALTIR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı,

Ekrem DURSUN Sayman Üye,

Ayce KARADAĞ Yönetim Kurulu Üyesi ve

Mehmet ALBAYRAK Yönetim Kurulu Üyesi

Olarak atanmışlardır.

2- Derneğimiz tarafından Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile koordineli olarak yürütülen ”Geri Dönüşüm Sektöründe Mesleki Standart ve Yeterliliklerinin Oluşturulması “isimli Voc-Test projesi devam etmektedir.

Bu bağlamda Atık Koordinatörü (Seviye 5),Sağlık Kuruluşları Kaynaklı Tıbbi ve Tehlikeli atık Toplayıcısı İşçisi (Seviye 3) ve Endüstriyel Ambalajları Yeniden Kullanıma Hazırlama İşçisi (Seviye 3 )mesleklerinin Standartları 22 Haziran 2017 tarih ve 30104 sayılı Mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanmış ve Ulusal Meslek standartları halini almışlardır.

Keza Atık Koordinatörü ( seviye 5 ), Sağlık Kuruluşları Kaynaklı Ttıbbi Atık Toplayıcısı (Seviye 3), Sağlık Kuruluşları Kaynaklı Tehlikeli Atık Toplayıcısı (Seviye 3) ve Endüstriyel Ambalaj Yeniden Kullanıma Hazırlama İşçisi (seviye 3) mesleklerinin yeterlilikleri MYK Yönetim Kurulu tarafından 02.08.2017 tarihinde onaylanmış ve Ulusal Mesleki Yeterlilik haline gelmişlerdir.

Projenin bundan sonraki aşamasında Voc-Test sınav merkezinin kurulması ve belgelendirme faaliyetlerine yönelik çalışmalar yürütülecek olup, sizlere gelişmeler hakkında bilgi vereceğiz.

3- Türkiye de  Kuşadası Belediyesi, Derneğimiz ve Dernek üyemiz  Ekovar Geri Dönüşüm Ltd.Şti.firmasının paydaş olduğu Uluslararası Atık Yönetimi Teknolojileri isimli ERASMUS  Projesinin kapanış toplantısı 21-22 Ağustos 2017 tarihlerinde Kuşadası Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılmıştır.

Toplantıda Derneğimiz üyesi Engin Geri Kazanım Tesisleri Petrol Ürün. San. Ve Tic. Ltd. Şti adına Sayın İbrahim Engin, Dereneğimizin amaçları ve gaaliyetleri konusunda katılımcıları bilgilendirmiştir.

Derneğimizin Genel Sekreteri Sayın M.Mümtaz MAHMUTOĞLU da Geri Dönüşüm Sektöründe Mesleki Standart ve Yeterliliklerinin Oluşturulması konusunda katılımcılara bilgi vermiştir.

Üyemiz Ekovar Geri Dönüşüm Ltd.Şti.  adına Sn. Behnan ÖZTÜRKMEN de  Türkiye de Atık Bitkisel Yağların Yönetimi konusunda konuşma yapmıştır.

4- Derneğimizin, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi ile paydaş olduğu İklim Değişikliği Projesi’nin sözleşmesini 18 Temmuz 2017 tarihinde imzalamış ve proje faaliyetlerine başlanmıştır.

5- Çevre, atık ve geri dönüşüm alanlarında büyük öneme sahip ECOMONDO Uluslararası  Fuarı 07-10 Kasım 2017 tarihleri arasında İtalya’nın Rimini şehrinde yapılacaktır.

Çevre, atık , geri dönüşüm ve enerji alanlarında  faaliyet gösteren  kuruluşların ve bu sektörlere ilgi duyanların fuara katılmalarının yaralı olacağını değerlendirmekteyiz.

Fuara katılım için organizasyonun Türkiye Temsilcisi ve Derneğimizin üyesi Sayın Ayce KARADAĞ (BEE2BEE) ile temasa geçilmesi gerekmektedir.

Sayın Karadağ’ın iletişim bilgileri şöyledir; Tel 0 216 700 18 93, Gsm: 0535 64047 30 ve e-posta ayce@bee2bee.com.tr