ECOMONDO – “Uluslararası Malzeme ve Enerji Geri Kazanımı ve Sürdürülebilir Kalkınma Fuarı”

Saygıdeğer Geksander Üyeleri,

Türkiye temsilciliğini yaptığımız ve 100 bin metrekarelik alanda 103,514 ziyaretçisiyle ve 16 holde 1000in üzerinde katılımcısıyla, 8-11 Kasım 2016 tarihleri arasında, İtalya’nın Rimini kentinde 20.’si düzenlenecek olan ve Yeşil Ekonomi sektörünün en önemli fuarlarından biri olarak bilinen ECOMONDO (http://en.ecomondo.com/ )“Uluslararası Malzeme ve Enerji Geri Kazanımı ve Sürdürülebilir Kalkınma Fuarı” ve aynı tarihlerde eşzamanlı düzenlenecek olan KEY ENERGY “10.Uluslararası Sürdürülebilir Enerji ve Hareketlilik Fuarı” (http://en.keyenergy.it ) için bu sene de Alım Heyeti Organizasyonu yapılacaktır.

Ekteki dosyalardan genel bilgileri içeren Türkçe sunumumuzu ve fuar ürün profilimizi inceleyebilirsiniz.

Fuarın hedef kitlesi olan firmaların, organizasyona katılım gösterebilmeleri ve fuar organizatörü Rimini Fiera sponsorluğunda ücretsiz sunulan bazı desteklerden faydalanabilmeleri için, B2B ikili iş görüşmelerine katılmak şartıyla, ekteki kayıt başvuru formunu (imza ve kaşe ile birlikte) eksiksiz bir şekilde tarafımıza göndermeleri gerekmektedir.

Başvurusu organizatör tarafından kabul edilen üyelerimiz aşağıdaki ücretsiz desteklerden faydalanabilecektir;

 • Antexpo İletişim/Organizasyon ve Koordinasyon Desteği
 • Fuar Organizatörü tarafından Vize Başvurusu için Davetiye Gönderilmesi
 • İstanbul Atatürk Havaalanı Karşılama
 • 4 yıldızlı otelde 3 gece konaklama kahvaltı dahil (Her firmadan 1 kişi için geçerlidir.)
 • Havaalanı Transferleri (Gidiş-Dönüş)
 • Otel-Fuaralanı-Otel Transferleri
 • Fuar Süresince Ücretsiz Öğle Yemeği
 • İkili Görüşmeler Etkinliği için Online Platform
 • İkili Görüşmeler Etkinliği
 • İkili görüşmeler için tercümanlık hizmeti
 • VIP Yabancı Alım Heyeti Salonu Ücretsiz Kullanım
 • Ücretsiz Giriş (4 Günlük)
 • Ücretsiz Katalog

Bu seneki bütçemiz 45 firmayla sınırlıdır ve daha önce organizasyona hiç katılmamış olan firmalara sunulan bir ayrıcalıktır.Ggeçmiş senelerde katılmış olan ve bu sene de kendi imkanlarıyla fuarı ziyaret etmek isteyen firmaların katılımlarını kolaylaştırmak adına Pronto Tour güvencesiyle turizm seyahat paketi oluşturulmuştur. Ekte inceleyebilirsiniz.

 

DESTEK VERİLECEK GEZİ PROGRAMI: 

1.GÜN- Otele giriş

2.GÜN – B2B (Tüm gün)

3.GÜN – Serbest fuar gezisi

4.GÜN – İstanbul’a dönüş

 

Alım Heyeti Organizasyonu’muzun seyahat programı 1’er gün arayla gerçekleştirilecektir;

1.Grup Seyahat Tarihleri 7-10 Kasım 2016

2.Grup Seyahat Tarihleri 8-11 Kasım 2016

Not:Ekstra gün ilave etmek isteyen firmalarımız masraflarını kendileri karşılamak suretiyle konaklama sürelerini uzatabilirler.

 

Form doldururken dikkat edilecek hususlar;

 

 • İlk sayfada firma profilinin EURO cinsinden senelik ciro bilgisi, kuruluş tariihi ve çalışan sayısı dahil eksiksiz doldurulması,
 • Sayfada tercüman talebini belirtmeniz
 • Sayfada şirketin ana faaliyet konusu olarak tek bir şık işaretlemeniz
 • Varsa gelecek olan 2. Kişi bilgilerinin 8. Sayfada belirtilmesi
 • 9 sayfada imza +kaşe ile katılım koşullarının onaylanması

Son sayfada 3 adet onaylıyorum kutucuğunun işaretlenmesi (İletişim bilgilerinin kullanımına dair izin onayının alınması)

 

 ALIM HEYETİMİZE KATILIMI KESİNLEŞEN FİRMALAR TARAFINDAN YAPILMASI GEREKEN MASRAFLAR:

 • Vize masrafları
 • Gidiş-dönüş Istanbul-Bologna-Istanbul THY uçak bileti
 • Serbest zaman masrafları (Yemek vb.)

 

ORGANİZASYON DETAYLARI

-10 Ekim-3 Kasım 2016 tarihleri arasında aktif hale getirilecek online platform üzerinden 10 katılımcı firmaya toplantı talebi gönderilecektir.

-8 ya da 9 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan B2B (ikili) görüşmeler, fuar alanında standları bulunan katılımcı firmalarla kendi standlarında gerekleştirilecektir. Randevusu önceden alınmış olan firmalarla görüşme yapılması zorunludur. Gün sonunda toplam görüşme yapılan firma sayısı 10 firmaya tamamlanmalıdır.

-B2B(ikili görüşmeler) için firmalara randevu talepleri online ortamda, Ekim ayı içerisinde yapılacaktır. Online platform kullanıcı bilgileri ,Antexpo tarafından en geç 7  Ekim 2016 tarihinde ulaştırılacaktır.

Her katılımcı firmanın 1 yetkilisi için 3 gece konaklama ücretsiz sunulacaktır.

-Aynı üyemizden gelmek isteyen ikinci kişiler için otel konaklaması dışındaki diğer destekler sağlanacaktır.

 

Düzenlenecek etkinlikte, “Su ve Atık Su” sektörüne özel bir dokunuşla, İtalya’daki tek etkinlik olmasıyla da önem kazanan ve birçok önemli kurum, kuruluş ve özel firmaları aynı platformda buluşturan GLOBAL WATER EXPO ,Ecomondo ve UTILITALIA (İtalya Kamu ve Çevre Hizmetleri Derneği) işbirliğiyle, yine aynı tarihlerde, Rimini Fiera’da düzenlenecektir.

 

Fuarın Türkiye temsilciliğini, Alım Heyeti (Katılımcı firmalarla ikili görüşmelere katılmak şartıyla ücretsiz konaklama,transfer vb ayrıcalıklarla) , Ziyaretçi ve Standlı Katılımcı (Ekonomi Bakanlığı Bireysel Teşvik Oranı % organizasyonu olarak 3 farklı tema üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Fuarda organizasyonel anlamda (Alım Heyeti katılım formu ,Stand katılım formu,Fuar planı, Katılımcı Listesi, vb) ya da İtalya’da ihtiyacınız olabilecek her türlü konu ile ilgili (uçak+otel+vize+transferler+vize için davetiye+turistik geziler de dahil ) irtibata geçebilirsiniz.

 

STANDLI KATILIM DÜŞÜNEN FİRMALAR İÇİN EKONOMİ BAKANLIĞI’NCA BİLDİRİLEN TEŞVİK ORANI %50 İLA 75 ARASINDA

Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2009/5 Sayılı Tebliğ’in beşinci maddesinin beşinci fıkrası; “Katılımcının gen mühendisliği/biyoteknoloji, uzay ve havacılık teknolojileri, ileri malzeme teknolojileri, nano teknoloji, teknik tekstil, yenilenebilir enerji, donanım, bilişim ve elektronik sektöründeki ürünleri sergilemesi durumunda standda görevlendirilen 50 m2 lik alana kadar (50 m2 dahil) en fazla iki temsilcinin, 50 m2 üzerinde ise en fazla üç temsilcinin ekonomi sınıfı gidiş-dönüş ulaşım masrafları ile katılım bedeli esas alınarak hesaplanan destek tutarını aşmamak kaydıyla organizatöre ödenen fatura tutarının %75’i, ikinci fıkrada belirtilen genel nitelikli fuarlarda 10.000 ABD Dolarını, sektörel nitelikli fuarlarda 15.000 ABD Dolarını geçmemek kaydıyla destek kapsamında katılımcıya ödenir.” hükmünü amirdir. Bu kapsamda, fuara değil katılımcının sergilediği ürünlere göre destek oranının artması söz konusu olup, sergilenen ürünlerin GTİP numaralarına göre bu oran belirlenmektedir. Bağlı olunan İhracatçı Birliği Genel Sekreterliği sergilenecek ürünlerin GTİP kodlarına bakıp konu hakkında daha doğru ve kapsamlı yanıt verebilir.

 

Organizasyonumuzda sizleri de görmekten memnuniyet duyarız.

 

Geri dönüşlerinizi bekler, iyi çalışmalar dileriz.

 

Organizasyonla alakalı her türlü soru, istek ve sorunlarınız için ;

 

ANTEXPO İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ayce KARADAG

Ecomondo Türkiye Proje Koordinatörü

Adresi: Barbaros Mah. Oren Sok.

Deluxia Palace No:5 Kat:2 D:68

Batı Atasehir / Istanbul – Turkey

Telefon                  : +90 216 541 0390

Direkt Hat             : +90 216 700 1893

Mobil                     : +90 535 640 4730

E-mail                     : ayce@antexpo.net
Web                       : www.antexpo.net

 

 

FORMLAR

Katılım Formu 8 Kasım Çıkışlı

Katılım Formu 7 Kasım Çıkışlı

Ecomondo Ziyaretci Seyahat Programi 7-10Kasim 2016

Ecomondo Seyahat Programi 7-10 Kasim2016