GERİ DÖNÜŞÜM SEKTÖRÜNE YÖNELİK HAZIRLANAN ULUSAL YETERLİLİK TASLAKLARI GÖRÜŞ SÜRECİNDE

Geri Kazanım Sanayicileri Derneği (GEKSANDER), 2015 yılında Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyonu Dairesi Başkanlığı’nın VOC-TEST Merkezleri – II Hibe Programı’na “Geri Dönüşüm Sektöründe Mesleki Standart ve Yeterliliklerinin Oluşturulması” isimli proje teklifi ile başvurmuş ve başarılı bulunarak çevre sektöründe hibe almaya hak kazanmıştır. 1 Şubat 2016 tarihi itibariyle uygulanmaya başlayan proje 18 ay sürecek ve Temmuz 2017’de tamamlanacaktır. Proje kapsamında özellikle çevre ve geri dönüşüm sektörüne yönelik mesleki standartların ve yeterliliklerin oluşturulması, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Yetkilendirilmiş Sınav ve Belgelendirme Merkezi (VOC-TEST Merkezi)’nin kurulması gibi faaliyetler organize edilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile GEKSANDER arasında 2 Ağustos 2016 tarihinde imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında 3 adet ulusal yeterlilik taslağı oluşturulmuştur. Bunlar:

  1. Atık Koordinatörü(Seviye 5)
  2. Endüstriyel Ambalaj Yeniden Kullanıma Hazırlama İşçisi (Seviye 3)
  3. Sağlık Kuruluşları Kaynaklı Tıbbi ve Tehlikeli Atık Toplayıcısı (Seviye 3)

Yeterliliklerin kalite ve kabul edilebilirliği açısından görüşlerinizi beklemekteyiz.

Bu bağlamda, görüş ve önerilerinizi görüş formu ile birlikte Mustafa Kemal Mahallesi 2158. Sk. İnci Apt. No:4/2 Söğütözü / Çankaya- ANKARA adresine posta yoluyla ya da info@geksander.org adresine e-posta yoluyla 06.04.2017 tarihine kadar iletilmesi gerekmektedir.

Görüş Formu için tıklayınız

Atık Koordinatörü (Seviye 5) UY taslağı

Endüstriyel Ambalaj Yeniden Kullanıma Hazırlama İşçisi (Seviye 3) UY Taslağı

Sağlık Kuruluşları Kaynaklı Tıbbi ve Tehlikeli Atık Toplayıcısı (Seviye 3) UY Taslağı

MYK resmi yazısı için tıklayınız

GEKSANDER resmi yazısı için tıklayınız