Biyodizel, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla önem kazanmış ve önemli bir endüstri kolu haline gelmiştir.. Biyodizel yasal (kanunlar ve yasalar ), hukuksal (lisans, TSE vs), teknik ve ticari açıdan detaylı bir sektör olduğu kadar, piyasadaki lisanslı üretici ve toplayıcı firmalarının az olmasının yanında teknolojik tesislerin çok az olması dolayısıyla çok bakir bir sektördür. Artık lisans alma ve TSE gibi prosedürler tamamlanmıştır. Son zamanlardaki petrol fiyatlarındaki yükseliş, biyodizel sektörüne ivme kazadırmış ve geri dönüşüm sektörünün yıldızı haline getirmiştir. Geleceğin önemli ve karlı sektörü olan biyodizel, önümüzdeki yıllarda çok daha fazla rağbet görecektir. Mevcut yasalar (2872 sayılı Çevre Kanunu ve Bitkisel Atık Yağların Kontrolü yönetmeliği) çerçevesinde bitkisel atık yağların dökülmesi yasaklanmış ve lisanslı toplayıcı firmaya ücretsiz olarak vermesi zorunlu kılınmıştır.
Niçin Deha Biodizel ?

2001 yılından beri ar-ge faaliyetlerine büyük önem vermerkteyiz, Dilovası mevkiinde faaliyete geçerek Türkiye genelinde 8 bin ton bitkisel atık yağ miktarını bilinçlendirme çalışmalarıyla 15 bin tona yükseltmek ve Türkiye de bir ilki gerçekleştirerek bitkisel ve hayvansal atık yağlardan biyodizel üreterek enerji ihtiyacına katkıda bulunmaktadır.

Bitkisel atık yağlardan biyodizel üretilmesi konusunda sektörünün öncülerinden olan firma Türkiye’nin pek çok büyük ilinde oluşturduğu geçici depolama alanlarında toplanan atık yağların geri dönüşümünü gerçekleştirmek üzere yapılandırılmıştır..

Deha Biodizelin artılarını şu şekilde maddeleyebiliriz:

  • Sektördeki lider konumu,
  • Sahip olduğu son teknoloji üretim tesisi,
  • Türkiye’nin en geniş toplama ağına sahip olması,
  • Mevzuat ve standartlar hakkında bilgi birikimi ve deneyim,
  • Sektöründeki en büyük araç filosu,
  • Teknolojik altyapı yatırımı ( Özel Bilgisayar Programı, el terminalleri )
  • Sektördeki en bilinir marka.

 

Deha Bitkisel Yağ Toplama Geri Kazanım Biodizel Üretimi Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Şerifali Mh. Barbaros Cad. No: 10 Ümraniye / İSTANBUL

T: + 90 (216) 394 33 16
F: + 90 (216) 394 33 89

W: www.dehabiodizel.com.tr
E:   info@dehabiodizel.com.tr